Novinky

Aktualizace Laboratorní příručky

Dne 2. 5. 2023 byla aktualizována Laboratorní příručka. Provedené změny jsou u vyšetření protilátek proti Syfilis - nově pod laboratorním číslem 8835, na výsledkovém listu se bude vydávat jako a-Treponema pallidum (TPHA).
Celý článek

Porucha analyzátoru Alinity

Vážený zákazníci laboratoře,  omluvte prosím výpadek vyšetření PSA, štítné žlázy, HBsAg, hCG, C-peptidu, NT-pro BNP, Troponinu. Máme poruchu analyzátoru. Výsledky dodáme v nejbližším možném termínu. Děkujeme za pochopení!
Celý článek

Plánovaný seminář pro lékaře

Po dlouhé "covidové odmlce" je konečně v plánu setkání na semináři s lékařkami, lákaři a sestřičkami...:) Těšíme se na všechny.   Pozvánka na akci a program je ke stažení zde.
Celý článek

Dozorový audit ČIA

Dne 18. 3. 2022 proběhl v laboratoři plánovaný dozorový audit Českého instituci pro akreditaci. Nové osvědčení o akreditaci je platné do 30. 10. 2024 a je ke stažení zde.
Celý článek

Informace pro lékaře 2 2021

Dovoluji so vám oznámit, že nově zavádíme stanovení tzv. indexu zdraví prostaty PHI. Screening karcinomu prostaty je specifičtější, pokud se stanovuje kromě celkového PSA v krvi i jeho volná frakce (fPSA) a jeden z prekurzorů, [-2]proPSA (též p2PSA). Z těchto parametrů se počítá tzv. index zdraví...
Celý článek

Netestujeme firmy

V současné době není možné z kapacitních důvodů zajišťovat hromadné testování firem. Děkujeme za pochopení!
Celý článek