Archiv článků

Zrušení metod

S účinností od 1.3.2024 rušíme vyšetřování metod: Celková bílkovina v moči (vyšetření budeme přeposílat do spolupracující laboratoře Spadia) CIK (vyšetření budeme přeposílat do spolupracující laboratoře Spadia) Mukoproteiny (již není doporučováno, ani propláceno pojišťovnami)
Celý článek

Výměna AU680

V pátek 1.3.2024 bude probíhat výměna biochemického analyzátoru AU680. V tento den nebudou vydávány výsledky biochemických vyšetření.  Výsledky budou vydány v průběhu víkendu. Provoz v pondělí 4.3.2024 by měl být již bez omezení. Děkujeme za pochopení!
Celý článek

Vyšetření elektroforézy bílkovin

Vyšetření elektroforézy bílkovin již nebudeme v laboratoři JS-lab a.s. provádět. Od září budeme vzorky na elektroforézu bílkovin přeposílat do spolupracující laboratoře Spadia v Ostravě.  Spadia provádí elektroforézu kapilárně (přesnější, moderní metoda). Urychlí se i vydání...
Celý článek

Elektronický přenos výsledků a problémy s VirtualLabem

V případě, že vám nefunguje elektronický přenos výsledků nebo internetový program VirtualLab, první informace a rady vám podají obchodní zástupkyně laboratoře, které vás mají na starosti – Ing. Jitka Lopaurová tel. 735 795 537 nebo Ivana Sousedová tel. 737 275 914.  Nevolejte,...
Celý článek

Elektronické zasílání výsledků pacientovi

V laboratoři lze využít službu elektronického zaslání výsledků v zabezpečeném pdf dokumentu pacientům.  Je nutné ihned při předání vzorku / popř. odběru uvést emailovou adresu a telefon. Výsledky nelze odesílat zpětně!
Celý článek

Aktualizace Laboratorní příručky

Dne 2. 5. 2023 byla aktualizována Laboratorní příručka. Provedené změny jsou u vyšetření protilátek proti Syfilis - nově pod laboratorním číslem 3385, na výsledkovém listu se bude vydávat jako a-Treponema pallidum (TPHA).
Celý článek